Jak dobrać długą suknię do sylwetki?

Gale oraz rozdania hollywoodzkich wyróżnień powodują, że strojna, długa suknia pasuje każdej gwieździe, obojętnie od sylwetki czy rozmiaru. Udzielamy porad, jakie modele sprawdzą się u różnych sylwetek.
Długa suknia wygląda doskonale na kobiecie o sporym wzroście, ale wszystkie, obojętnie od liczby centymetrów, muszą zestawiać ją w parze z czółenkami na wysokim obcasie. Szpilki sprawiają, że prezentujemy się na wyższe, także również poprawiają wygląd sylwetki – nosząc je na stopach pośladki są podniesione, a klatka piersiowa wypięta, co od razu wyszczupla talię.
Dziewczyny o sylwetce klepsydry powinny szukać fasonów z gorsetem, który uwypukli klatkę piersiową i talię i podkreśli zgrabne ramiona. W tym wypadku idealnym wyborem jest wydłużona suknia o syrenim fasonie, czyli dopasowana na linii bioder i ud oraz rozkloszowana od kolan w dół. Sukienki tego typu nagminnie ubierają 2 sexi klepsydry ze świata show biznesu – Beyonce oraz Sofia Vergara.
biala-sukienka-z-blekitnymi-dodatkami
Gruszka musi tuszować znaczne biodra oraz mocne uda, tak więc długa suknia dla niej musi przypominać kreację księżniczki z dopasowaną górą oraz falującym dołem. Mając tę sylwetkę unikaj ciuchów rodzaju „beza”, bardziej lepsze będą fasony z dołem w formacie trapezu lub litery A, które zamaskują dół i zrównoważą proporcje.
Nietęga i potężna kolumna może sobie pozwolić na stylizację ze skosami oraz odsłaniającą sporo ciała, jednak by dodać mu krągłości, powinna być uszyta z nieco grubszego i twardego materiału, który da figurze formę, zamiast ściśle ją opasowywać. Dobrym wyborem będzie suknia błyszcząca lub wyszyta 3D ozdobami.
Długa suknia dla panny o sylwetce jabłka powinna mieć -prosty czy lekko pofalowany krój. Uwagę odwróci od środkowej części figury gorset z wykrojem pod biustem. W tym wypadku warto także szukać sukienek z znacznym dekoltem w kształcie litery V, który wizualnie wyszczupla figurę.
tekst pobrany ze strony sukienki wizytowe

Komentarze są wyłączone.