Kupuj mądrze produkty skórzane.

Dzięki metce powiadamiającej o składzie możemy łatwo dobrać do swoich wymogów zarówno ubrania, jak i buty lub nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada wymogu przyklejania metki informacyjnej przy galanteryjnych towarach „skórzanych”. Toteż tak często po kilku miesiącach lub nawet tygodniach odkrywamy przykrą prawdę – nabyliśmy nieskórzany bubel! Jak zatem rozpoznać produkty niedobrej jakości?
Głównie pytajmy. Czy towar, np. pas skórzany posiada warstwy syntetyczne? Czy zastosowana skóra jest powlekana syntetykiem? Czy w składzie znajduje się tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą ekologiczną?
Bez wątpienia próg szczerości sprzedawców bywa różny, a w razie sporych sieci z ciuchami większość pracowników zapewne nawet nie będzie potrafiła na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę oraz co powinno zwiększyć naszą czujność?
Głównie cena. Nie dajmy się oszukać – ekologiczna skóra posiada swoją wartość oraz zakup skórzanej teczki męskiej za sto PLN jest po prostu niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na fakturę skóry, gdy jest zbyt gładka czy też zbyt regularna gdy chodzi o plamki, żyłki czy porowatość, najprawdopodobniej jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, całkowicie ukryte ranty również mogą sugerować, iż zakamuflowano użycie materiałów syntetycznych.
Brak odkrytych kantów czy też widocznych spodów skóry, także sugeruje syntetyk. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Nie zapominajmy,iż skóra eko to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony śmieć garbarski, a zrobione z niej pasy niezwykle szybko psują się. Prawdziwa skóra powinna posiadać specyficzny zapach – pozostałość po działaniach garbowania. Podobnie do ludzkiej, skóra bydlęca posiada nieregularności – mniej albo bardziej widoczne w zależności od użytego lakieru. Dokonując zakupu za pośrednictwem net zwracajmy uwagę na opis towaru – nie dajmy się oszukać znaczkiem „skóra naturalna”, gdyż zgodnie z prawem można go naklejać nawet wtedy, gdy wyrób ma jedynie jej niewielkie ilości.
Produkt wykonany z ekologicznej skóry powinien przetrwać latami, toteż powinno się kupować go mądrze!
tekst dostepny na stronie producent plecaków

Komentarze są wyłączone.