Wszystko o problemach z męskością

Young happy couple in bed

Twój wigor seksualny

Zdobądź wiedzę na temat tego, jak hormony wpływają na twoje samopoczucie seksualne oraz czym się objawia męska menopauza. Sprawdź, jak dbać o swoje klejnoty, gdyż właściwa opieka nad nimi zapewni ci zdrowie oraz krzepę seksualną na długi czas.

Testosteron zarządza

Najistotniejsze transformacje, przez które przechodzi twój organizm, wyzwalane są przez testosteron i wahania jego ilości w ciągu całego życia.

Na początku w łonie matki

Sposób połączenia się chromosomów płci w pary decyduje, czy człowiek rodzi się jako chłopiec czy jako viagra dziewczynka. Embrion posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, za to płód z jednym chromosomem X i jednym chromosomem Y – narodzi się płci męskiej. Jeśli płód jest płci męskiej, w takim razie chromosom Y wkracza do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i inicjuje tworzenie się jąder. Te kształtujące się w płodzie jądra rozpoczynają wytwarzanie testosteronu, który umożliwia powstanie penisa i moszny.

Okres dojrzewania płciowego lub inaczej pokwitania

U chłopców dojrzewanie to czas, w którym występuje rozwój drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który zaczyna się pomiędzy dwunastym a piętnastym rokiem życia. Czas dojrzewania płciowego trwa cztery lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) oraz hormon luteinizujący (LH) budzą wytwarzanie testosteronu w jądrach. Gwałtowne podniesienie poziomu testosteronu wywołuje przeróżne zmiany w organizmie oraz zachowaniu chłopca, który w końcu staje się mężczyzną.

Dojrzałość
W okresie, kiedy mężczyzna przeżywa swój okres dojrzałości, cały czas trwa produkcja spermy w jądrach. Jest to skutek działania testosteronu. Innym efektem działalności testosteronu jest porost włosów w kilku częściach ciała. Testosteron normuje też m.in. poziom popędu seksualnego oraz temperament mężczyzny
wiecej informacji tutaj kamagra w zelu

Komentarze są wyłączone.